sauna
SAUNA
DSC04080
Odpočiňte si a zrelaxujte

SPORT

Sauna

Otevírací doba a ceník.

Finská sauna - otevírací doba

Infra sauna - otevírací doba

Galerie fotografií.

Specifikace saun

Finská sauna

Finská sauna v areálu plaveckého bazénu nabízí prohřívárnu s kapacitou pro cca 8 lidí, zchlazovací bazének a sprchy pro omytí. V zázemí naleznete odpočívárnu, společnou šatnu a samozřejmě WC. Saunu je možno navštívit v rámci veřejné provozní doby, nebo na základě individuálních rezervací.

Saunování má prokazatelně blahodárné účinky na zdraví člověka. Extrémním pocením dochází k čištění pokožky a těla od nežádoucích látek a změnami teplot při ochlazování se tělo otužuje. Tím se posilují obranné schopnosti organizmu a tělo pak lépe odolává vlivu různých onemocnění. Princip saunování spočívá v důkladném prohřátí celého těla za vysokých teplot a následném prudkém ochlazení. Člověk může při saunování vypotit až půl litru vody. K tomu účelu se doporučují především sauny finského typu (saunování při teplotě 80 – 100 stupňů v suchém prostředí).

Výhody saunování:

 • má výborné preventivní účinky
 • posiluje obranyschopnost organizmu a zvyšuje imunitu
 • zbavuje tělo zplodin látkové výměny pocením přes pokožku
 • uvolňuje dýchací cesty, svaly a pomáhá při bolestech kloubů
 • pozitivně působí na psychiku

Světelná terapie

Uvnitř kabiny si pro doladění atmosféry zvolíte tón barevného osvětlení přesně podle vaší nálady. Každá barva ovlivňuje naší psychiku a má výrazný vliv na naší tělesnou energii. Například žlutá barva nás aktivuje, zelená harmonizuje, oranžová navozuje pocit bezpečí a radosti, bílá nabíjí energií, modrá uklidňuje, fialová pomáhá s nespavostí a červená zbavuje deprese.

2 keramická red-light topidla

Díky technologii red-light dosáhnou požadované vnitřní teploty kabiny nejrychleji ze všech typů infratopidel. Jsou tvořena trubicemi z křemičitého skla, které kromě intenzivního sálavého tepla vyzařují také světlo, jež umocňuje všechny blahodárné terapeutické účinky.

Správné saunování ve finské sauně:

 • před vstupem do potírny se důkladně osprchujte a poté osušte
 • dobu a teplotu saunování si volte podle sebe, tělo se však musí dokonale prohřát až do hloubky. Doporučujeme 10 – 15 minut.
 • v sauně si můžete zvlhčovat vzduch vodou nalitou na rozpálené kameny.
 • po dokonalém prohřátí se zchladíte ve studené vodě. Ideální je ponoření do bazénu, ale můžete se ochladit i pod sprchou.
 • po ochlazení relaxujte na lehátku v odpočívárně s pokojovou teplotou asi 15 minut.
 • tento proces opakujte přibližně třikrát.

Při saunování byste se měli cítit příjemně. V opačném případě si v potírně snižte teplotu a prodlužte interval prohřívání. V průběhu saunování doplňujte tekutiny. Po ukončení saunování odpočívejte ještě aspoň půl hodiny na lehátku.

Ionizátor

Obohacuje vzduch, který dýcháme v infrasauně o záporně nabité ionty. Svěžestí a čistotou se pak velmi přibližuje vzduchu vysoko v horách nebo u moře. Ionizátor také účinně likviduje mikroorganismy. Jeho součástí je i ozónový generátor, který dezinfikuje a působí pozitivně na lidský organismus..

6 keramických topidel

Mají velmi rychlý start pro dosažení požadované vnitřní teploty v kabině. Stačí tedy menší počet zářičů.

Účinky saunování.

Účinky saunování na lidské zdraví byly již mnohokrát vědecky potvrzeny. U infrasauny se dá říci, že tyto vlastnosti klasické sauny ještě prohlubuje, a to doslova. Infračervené paprsky totiž dokáží prohřát tkáně až několik centimetrů pod povrch pokožky. Svaly se tak lépe uvolní, pokožka bude prokrvená, pevnější a zbaví se nečistot. Díky tomu má saunování skvělý vliv také na čištění ucpaných pórů a léčbu akné i jiných kožních problémů, včetně suchého ekzému, kopřivky nebo lupénky. Aktivace kůže pomocí tepla urychluje i hojení kožních ran, odřenin či podobného poškození. Teplo také usmrcuje bakterie, viry a stimuluje imunitní systém, což je velmi důležité. Pocením ze sebe vyloučíme spoustu škodlivin, saunování je tedy i dobrou detoxikací těla. Uvolněné a prohřáté svaly se lépe regenerují, a tak se díky infrasauně zbavíte  bolestí pohybového aparátu. A nemalou předností je i její vliv na mentální zdraví, zlepšení nálady a vůbec vlití optimismu do žil. Kombinace toho všeho je skvělým lékem na zvýšení dlouhověkosti.

Objednávka sauny.

Vytíženost.

Máte rádi saunování a nevíte jaká je aktuální vytíženost sauny?

Rádi byste prohřáli své tělo?

Otevřete tabulku vytíženosti.

UPOZORŇUJEME NÁVŠTĚVNÍKY, ŽE K OTEVŘENÍ TABULKY JE NUTNÉ MÍT NAINSTALOVANÝ GOOGLE ÚČET. V OPAČNÉM PŘÍPADĚ DOPORUČUJEME TELEFONICKÉ OVĚŘENÍ OBSAZENOSTI.